Aktuality

Lokalita:

20.01.2014

POZORObec Chorvátsky Grob upozorňuje obyvateľov na zvýšené nebezpečenstvo krádeží a prepadnutí na parkovisku pred supermarketom Tesco v Čiernej Vode. Toto mimoriadne upozornenie sme sa rozhodli vydať vzhľadom k tomu, že v nedeľu neznámy páchateľ vytiahol zo zaparkovaného automobilu mladistvé dieťa, ktoré čakalo na rodičov v aute. Našťastie mal tento prípad šťastný koniec...

Obec touto cestou vyzýva obyvateľov, aby v odparkovaných automobiloch nenechávali nielen cenné predmety, ako sú kabelky, notebooky, telefóny ale ani svoje deti! Žiadame všetkých o zvýšenú pozornosť aj pri zamykaní svojich automobilov, ktoré sú často neuzamknuté pôsobením rušičky, ktorú páchatelia trestnej činnosti v poslednej dobe často využívajú práve na parkoviskách pri nákupných centrách či supermarketoch.

Celý článok
17.01.2014

Spoločnosť  AGILITA PLUS, s.r.o. oznamuje svojim zákazníkom, že pracovníci spoločnosti vykonávajú odpočet stavu vodomerov na uliciach Šúrska, Topoľová, Hájska, Hornodvorská, Pálffyho, Suché miesto a Na pasienku v doobedňajších hodinách. Čítajte viac...

Celý článok
14.01.2014

zapisVedenie ZŠ s MŠ v Chorvátskom Grobe vám v súlade s VZN obce oznamuje
termín zápisu žiakov do 1. ročníka základnej školy v dňoch 7. a 8. februára
2014:


7. februára 2014 (piatok) od 15. 00 hod. do 19. 00 hod.
8. februára 2014 (sobota) od 8.00 hod. do 12.00 hod.

Celý článok
10.01.2014

reflexne_prvkyUpozornenie pre obyvateľov: Od začiatku roku 2014 je platná novela zákona o cestnej premávke, podľa ktorej budú musieť nosiť chodci aj cyklisti mimo obce, ale aj v obci za zníženej viditeľnosti (najmä v noci) reflexné prvky.
Chodci už nebudú môcť za zníženej viditeľnosti chodiť po vozovke bez reflexných prvkov ani v obci.

"Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev," uvádza novela.

Ministerstvo chce takto zvýšiť bezpečnosť chodcov. Kto pôjde v noci po okraji cesty bez reflexných prvkov na sebe a nie je dôležité, či v obci alebo mimo nej, riskuje nielen, že ho zrazí auto, ale aj pokutu do výšky 60 eur."

Celý článok
09.01.2014

Spoločnosť  AGILITA PLUS, s.r.o. oznamuje svojim zákazníkom, že pracovníci spoločnosti vykonávajú od pondelka 13.1.2014 v doobedňajších hodinách, odpočet stavu vodomerov v obytných zónach PH1, PH2, Monarská alej, 5 Element, Spisovateľské...

Celý článok
08.01.2014

Obecný úrad v Chorvátskom Grobe oznamuje občanom, že poplatok za komunálny odpad na rok 2014 môžu zaplatiť v pokladni obecného úradu od 20.1.2014

Celý článok
07.01.2014

vianocne-stromceky-300x225Dovoľujeme si vás informovať, že obec bude realizovať odvoz vianočných stromčekov vždy v pondelok a v stredu, do konca januára. Prosíme vás, aby ste stromky vykladali nie pred vaše domy, ale k vjazdom do jednotlivých lokalít a k hlavnej ceste, odkiaľ ich budú pracovníci prevádzky odvážať. Začíname už zajtra, 8.1.2014. Ďakujeme za spoluprácu.

Celý článok
25.12.2013

Obec Chorvátsky Grob žiada obyvateľov o toleranciu a určitú rezervovanosť pri používaní pyrotechniky počas sviatkov a najmä na Silvestra, pri vítaní nového roka. Prosíme vás, aby ste pri používaní zábavnej pyrotechniky mysleli na malé deti, bezpečnosť, ale tiež na našich štvornohých miláčikov, ktorí tieto veci znášajú veľmi ťažko. Upozorňujeme tiež na zákaz používania pyrotechniky v tesnej blízkosti prírodnej rezervácie Šúr. Veríme, že tolerancia a ľudskosť zvíťazia nad bezbrehou oslavou. Ďakujeme za pochopenie a želáme krásne prežitie vianočných sviatkov.

Celý článok
16.12.2013

Spoločnosť  AGILITA PLUS, s.r.o. oznamuje svojim zákazníkom, že pracovníci spoločnosti vykonávajú od stredy 18. 12. 2013 v popoludňajších hodinách, odpočet stavu vodomerov na uliciach Bazová, Blahútová, Bottová, Brezová, Brusnicová a Čerešňová...

Celý článok
11.12.2013

Dovoľujeme si vám oznámiť, že Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Pezinok, detašované  pracovisko Senec bude presťahovaný na Trnavskú ulicu č.1, Senec (budova vedľa predajne LIDL v Senci), od 20.12.2013. Zároveň vám oznamujeme, že sťahovanie z Kysuckej ulice bude prebiehať v dňoch od 16.12.2013 do 19.12.2013, z tohto  dôvodu  bude Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Pezinok, detašované  pracovisko Senec v týchto dňoch z technických dôvodov  uzatvorený.

 

 

Celý článok
05.12.2013

OLDV2013-2 OZ Chorvátsky Grob - Čierna Voda, ORM a Obec Chorvátsky Grob vás  srdečne pozývajú na predvianočné stretnutie "OD Lucie do Vianoc" ktoré  sa uskutoční 14.decembra o 15:00 (sobota) v OC Monar - Rubínova 1.  Čakajú na vás vianočné trhy, Mikuláš s darčekmi, detské predstavenie,  hudobný program a občerstvenie.

Celý článok
04.12.2013

Spoločnosť AGILITA PLUS, s.r.o. vyzýva občanov starej časti Chorvátskeho Grobu, ktorým bol menený vodomer, aby doručili kópiu montážneho listu od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti buď osobne do obchodnej kancelárii,  ktorá sídli na Mila Urbana 6, 900 25 Chorvátsky Grob, alebo montážne listy zasielali na adresu sídla spoločnosti: AGILITA PLUS, s.r.o. Panenská 7, 811 03 Bratislava.

Celý článok
03.12.2013

Spoločnosť AGILITA PLUS, s.r.o. hľadá samostatných a zodpovedných ľudí na vykonávanie odpočtov vodomerov.

Miesto vykonania práce: obec Chorvátsky Grob

Predbežný termín vykonania práce: december 2013, január a február 2014

Práca si vyžaduje zvýšenú dávku pozornosti.

V prípade záujmu nás kontaktujte na e –mailovej adrese info@agilitaplus.sk alebo na telefónnom čísle 0917 170 647.

Celý článok
21.11.2013

stromObec Chorvátsky Grob týmto upozorňuje na obmedzenie premávky v úseku cesty III triedy č. III/5021, t.j. od križovatky na Javorovú alej smerom k centru Monar (smer Slovenský Grob), ktoré sa uskutoční cez víkend v dňoch 30.11 – 1.12.2013 z dôvodu konania výrubu stromov pozdĺž tejto komunikácie.

Celý článok
18.11.2013

Doterajší štatutár obce Miroslav Marynčák písomne oznámil, že končí svoje pôsobenie vo funkcii starostu obce Chorvátsky Grob dňa 18. novembra 2013. Dňom 19. novembra 2013 až do volieb do miestnej samosprávy bude obec Chorvátsky Grob viesť jeho zástupkyňa Miroslava Jonášová, v súlade so zákonom č. 369/1990 o obecnom zriadení.

Celý článok
06.11.2013

mobil1Máte už stiahnutú v aplikáciu Mesto v mobile? Ak nie, tak máte stále možnosť. Čo vám napríklad takáto aplikácia prinesie? Po jej stiahnutí do mobilu a kliknutí na ikonku aplikácie (erb obce) sa vám otvorí stránka s aktuálnymi správami. Vpravo hore uvidíte tlačítko + (plus). Keď naň kliknete, budete môcť podávať obci podnety. Napríklad keď uvidíte čiernu skládku alebo výtlk, jednoducho to vpíšete a môžete pridať foto. Ak máte zapnutú GPS, dozvieme sa, kde presne fotka vznikla. Následne môže obec takýto podnet riešiť.

Celý článok
30.10.2013

maryncakStarosta obce Chorvátsky Grob Miroslav Marynčák vyzýva štát, aby prevzal zodpovednosť a konal za obec aj v oblasti kompetencií prvostupňového stavebného úradu.  „Snažili sme sa o to, aby stavebné konania v lokalite obce, známej ako Panónsky háj 3, prebiehali v súlade so zákonom, odborným prístupom a tiež v súlade so zdravým rozumom. Konáme v záujme súčasných obyvateľov, ale napokon aj v prospech budúcich stavebníkov, aj keď tí to momentálne vnímajú  inak“, vyhlásil odstupujúci starosta Miroslav Marynčák k množiacim sa opačným stanoviskám zo strany druhostupňového orgánu štátnej správy smerom k obci. „Tie nás nútia konať v rozpore s našim odborným presvedčením a podľa nášho stavebného úradu  aj v rozpore s platnou legislatívou SR, dokonca niekedy v rozpore s názorom Ministerstva výstavby na daný problém“, tvrdí starosta Chorvátskeho Grobu a dodáva, že on takto konať odmieta.

Celý článok
30.10.2013

brigadirkaUž začiatkom budúceho roka by mohla mať obec Chorvátsky Grob svoju obecnú políciu. Vedenie obce predloží návrh na jej schválenie spolu s návrhom Všeobecne záväzného nariadenia o obecnej polícii v Chorvátskom Grobe na decembrové rokovanie obecného zastupiteľstva. Obecná polícia by mala mať pre začiatok dvoch príslušníkov, ktorí by sa venovali najmä priestupkom – nelegálnym čiernym skládkam, voľnému pohybu psov, nepovolenému parkovaniu na chodníkoch či boju proti krádežiam, ktoré sú v obci veľmi časté. Policajtom by mal pomáhať aj prednedávnom spustený kamerový systém. Ten už polícii vo viacerých prípadoch pomohol odhaliť priestupky, alebo trestné činy. Kamerový systém by sa mal budúci rok rozšíriť o ďalšie kamery v časti Čierna Voda. Obec plánuje na tento účel opäť podať projekt a žiadať financie prostredníctvom výzvy Rady vlády pre prevenciu kriminality.

 

Celý článok
29.10.2013

CooP_23_orange_1Výstavba Supermarketu Coop Jednota v časti obce Čierna Voda je dnes opäť  reálnejšia. Okresný úrad v Bratislave, odbor výstavby a bytovej politiky, ktorý je druhostupňovým orgánom štátnej správy,  dal po prvýkrát za pravdu stavebnému úradu obce Chorvátsky Grob. Svojim rozhodnutím zo dňa 21.10. 2013 zastavil konanie mimo odvolania, ktoré začal na podnet Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Senci. Ten tvrdil, že územné rozhodnutie bolo Stavebným úradom obce Chorvátsky Grob vydané v rozpore so zákonom. Druhostupňový štátny orgán však na takéto tvrdenie dôvod nevidel.

Celý článok
28.10.2013

Vážení občania,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 4.11.2013 bude zazmluvnenou spoločnosťou ANEO s.r.o. uskutočnený odber elektronického odpadu z našej obce. Preto Vás žiadame, aby ste do tohto dátumu vozili na zberné miesta (ČOV Chorvátsky Grob a zberné miesto Vajnorská oproti veterinárovi) tento odpad v čase otváracích hodín pre zber bioodpadu >>>

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 11 ] ďalej » na koniec »»