Detský futbal v obci

V našej obci funguje skupina nadšencov, ktorí sa venujú detskému futbalu.

Deti trénujú v dvoch kategóriách:

  • prípravka
  • žiaci

 

Bližšie informácie, výsledky, galéria, kontakty na webstránke:

http://www.detsky-futbal.sk/

 

Kontakt:

odpoved@detsky-futbal.sk

 

číslo na trénera žiakov: 0902 966 901

 

---------------------------------------

Turnaj prípraviek, ročník 2002, Vajnory 24.6.2012


P1080960

 

Za krásneho slnečného počasia sme na Turnaji prípraviek, ktorý organizovalo naše mužstvo prípravky, z podnetu trénera Milana Horníka a za veľkej podpory rodičov hráčov, vedenia klubu FK Vajnory a za finančnej a technickej podpory MČ Vajnoryprivítali pozvané mužstva :

FK Scorpions, TJ Slávia Ekonóm a OŠK Chorvátsky Grob.

Turnaj sa odohral systémom každý s každým, 2x20 minút, s 5 minútovou prestávkou. Aj keď boli v pravidlách určený hráči narodený po 1.1.2002, neboli na súpiskách všetkých mužstiev zriedkavosťou ani hráči mladších ročníkov, dokonca v mužstve Ch.Grobu aj ročník 2006.

 

1.zápas . FK Vajnory – TJ Slávia Ekonóm

Na úvodný zápas nastúpilo mužstvo domácich – FK Vajnory, proti mužstvu TJ Slávia Ekonóm. Domáci hráči od začiatku prevzali iniciatívu a svojou kombinačnou hrou a neustálym tlakom pred súperovou bránkou, ako aj množstvom striel na bránku nedali súperovi šancu. Ten sa prakticky nedostal na našu polovicu ihriska a podarilo sa mu len 2x zaútočiť , čo náš obranca Jakub Kula s prehľadom zlikvidoval. Všetky výkopy súperovho brankára bravúrne odvracal na stredovej čiare záložník Šimon Krajči a nahrával tak na góly našim útočníkom. Zápas sme doviedli do víťazného konca, s výsledkom 21:0, po polčase 12:0.

Výsledok: FK Vajnory – TJ Slávia Ekonóm  21:0  (12:0)

Góly: Roman Bubla 5, Oliver Depeš 4, Jakub Hanzlík 3, Matej Kula 3, Tomáš Rehák 3, Šimon Krajči 2, Jakub Kula.

 

2.zápas : OŠK Chorvátsky Grob – FK Scorpions

Zápas odohrali dve rovnako silné mužstva, hra sa presúvala z jednej strany ihriska na druhú. Rovnocennosť súperov potvrdzuje aj výsledok polčasu 1:1. Nakoniec sa víťazstvo priklonilo na stranu Scorpionu, ktoré zápas vyhralo 3:2, keď 2 góly padli z nariadených pokutových kopov.

Výsledok: OŠK Ch.Grob – FK Scorpions  2:3  (1:1)

Góly: Jakub Čunderlík, Eduard Hržič, Dominik Mulík 1+1PK, Stano Turčaník 1PK.

 

3.zápas: FK Vajnory – OŠK Chorvátsky Grob

Druhý zápas domácich sa niesol víťazne, v duchu úvodného. Tréner prehodil niektorých hráčov na iné posty, ale opory v obrane – Jakub Kula a Jakub Hanzlík,  a záloha – Šimon Krajči a Tomáš Rehák zostali na svojich miestach, čo bolo predpokladom bezgólového výsledku na našom konte, o čo sa zaslúžil aj prvý gólman Adam Kríž a jeho náhradník Samo Sýkora. V prvom polčase sa nám gólovo nedarilo, polčas skončil výsledkom 1:0. V druhom polčase sme spresnili streli na bránku, čoho výsledkom boli ďalšie 3 góly.

Výsledok: FK Vajnory – OŠK Ch.Grob  4:0  (1:0)

Góly: Oliver Depeš, Matej Kula, Tomáš Rehák, Jakub Kula.

 

4.zápas : TJ Slávia Ekonóm – FK Scorpions

Zápas bol viac v rukách skúsenejšieho mužstva Scorpionu, aj keď sa hráči Ekonómu dostávali do gólových príležitostí. Polčas skončil výsledkom 1:5. Do konca zápasu sa podarilo na oboch stranách streliť ešte niekoľko gólov a tak zápas skončil 2:9.

Výsledok: TJ Slávia Ekonóm – FK Scorpions  2:9  (1:5)

Góly: Samo Benko, Jerguš Balážik, Lukáš Mulík 3, Dominik Mulík 2, Filip Caban 2, Richard Matula, Stano Turčaník.

 

5.zápas : TJ Slávia Ekonóm – OŠK Chorvátsky Grob

Tento zápas bol vlastne boj o tretie miesto na turnaji, keďže ani jedno z mužstiev nezískalo ani jeden bod v doterajších zápasoch. Víťazstvo na svoju stranu napokon získalo mužstvo Ch.Grobu, keď svojho súpera porazilo výsledkom 0:7, čím sa posunulo na 3.miesto.

Výsledok : TJ Slávia Ekonóm – OŠK Ch.Grob  0:7

Góly: Peter Mozola 4,Oliver Schultz 3.

 

6.zápas : FK Vajnory  - FK Scorpions

V poslednom zápase sa rozhodovalo o víťazovi turnaja, keď obe mužstvá mali za sebou dve víťazstva a po 6 bodov. V prípade nerozhodného výsledku by na prvé miesto postúpili domáci, lepším skóre, ale my sme chceli miesto potvrdiť víťazstvom. Naši nastúpili v nezmenenom zostavení, oproti druhému zápasu. Hlavný dôraz tréner kládol na dobrú obranu, rýchly útok a zálohu, ktorá bude v zárodkoch likvidovať súperove útoky. Aj keď na oboch mužstvách bolo vidieť odhodlanie vyhrať, hralo sa na súperovej strane, alebo v strede ihriska. Obrana a záloha si plnili na 100% svoju úlohu, ale našim útočníkom sa nedarilo prekonať súperovho brankára. Niekoľko krát nám stála v ceste ku gólu tyčka súperovej bránky po kopoch Maťa Kulu, inokedy nikto neusmernil loptu do prázdnej brány po centri, nastrelená spojnica po strele Romana Bublu a priamy kop z miesta pred šestnástkou Šimona Krajčiho zlikvidoval brankár. Polčas skončil 0:0. Cez prestávku obidvaja tréneri svojimi radami usmerňovali hráčov. Druhá časť hry sa tiež niesla v gólových suchotách až do poslednej minúty.

Matej Kula po prihrávke v strede ihriska, prešiel pomedzi súperových obrancov a dobre mierenou strelou ku vzdialenejšej tyčke prekonal dovtedy výborne chytajúceho brankára. Výsledok sme už do konca zápasu udržali a po gólovom trápení sme zápas vyhrali najtesnejším výsledkom.

Výsledok : FK Vajnory – FK Scorpions  1:0  (0:0)

Góly: Matej Kula.

 

Na odovzdávaní cien a vyhlásení výsledkov sa zúčastnil za hlavného sponzora MČ Vajnory, starosta  Ján Mrva, ktorý odovzdal ceny :

Najlepší hráč turnaja :        Šimon Krajči    FK Vajnory

Najlepší strelec  turnaja :   Roman Bubla   FK Vajnory

Najlepší brankár turnaja :  Oliver Mana     FK Scorpions

 

Konečné umiestnenie :

1.miesto :  FK Vajnory

2.miesto :  FK Scorpions

3.miesto :  OŠK Chorvátsky Grob

4.miesto :  TJ Slávia Ekonóm

 

P1090222

 

P1090245

 

P1090307

 

Turnaj v číslach:

https://docs.google.com/document/d/1moDLzgMvUYH9tzm3Li95V2-nGSwQrX9S5iwp7a72qPU/edit

Fotografie:

https://picasaweb.google.com/113730440278313611896/FutbalovyTurnaj2462012VajnoryFotoMCVajnory#slideshow/5759020776465399922